10 pravidel pro krásu a zdraví. Nezapomínáš na ně?

10 pravidel pro krásu a zdraví. Nezapomínáš na ně?

Máme dnes tolik starostí a úkolů, že péči o své tělo odsunujeme nejčastěji až na poslední kolej. A tím nemyslím vytrhané obočí, oholené nohy, obarvené vlasy nebo Make-up. Tyhle věci většinou zvládáme, protože když to neuděláme, sem tam to bije do očí. J)) Mám tím na mysli činnosti, které pro své tělo děláme a které na povrchu vidět nejsou, ale jsou opravdu důležité.

Věřte mi,  že když těchto 10 zásad dodržíte, nejen, že půjdou přebytečná kila sama dolů, ale hlavně se budete cítit mnohem lépe. Lidské tělo není robot a péči potřebuje. A to preventivní péči.

Budete-li čekat, až problémy přijdou, čas už nikdy nevrátíte.

1. Pijte čistou vodu

Zapomeňte na limonády, sladké šťávy a džusy. Ty si dejte za odměnu na chuť, ale nepoužívejte je jako náhražku vody. Nechlazená neperlivá voda dělá v těle zázraky a opravdu jen pravidelným pitím čisté vody předejdete spousty nemocem. Budete se divit, kam až účinky vody sahají. Dnes je prokázáno, že voda ovlivňuje nejen váhu, kvalitu pokožky, činnost vnitřních orgánů, ale i vyrovnanost a psychickou pohodu. Jestli chcete udělat maximum pro své tělo, nepijte vodu chlazenou – dle tradiční čínské medicíny chlazené nápoje organismus naopak vyčerpávají, zatímco nápoje (ideálně 37 stupňů) mu dodávají energii.

2. Jezte kvalitní potraviny

Dnes už dávno není doba, kdy musíme jíst všechno. Trendem díky bohu začíná být zdravější životní styl a lidé si začínají vybírat, co jedí. Zkuste proto ze svého jídelníčku vyřadit potraviny, které dělají ve vašem těle paseku a které už dávno jíst nemusíme. A to například instantní potraviny, nejlevnější uzeniny, ochucovadla s glutamátem, výrobky se spoustou cukru, tavené sýry nebo jídla z fast foodu.

Trpíte-li na ženské potíže, odstraňte ze svého jídelníčku sladkosti, tučná jídla, plísňové sýry a mléčné výrobky, které organismus zahleňují. Chcete-li zhubnout, vynechte přílohy a pečivo. Tato strava se doporučuje také na podzim v období detoxikace organismu. Uvidíte, že už po pár dnech se budete cítit lépe a plni energie.

3. Používejte koření a bylinky

10kroku1.jpg

Ne všechna kořeněná jídla jsou špatně. Vyměňte předem připravené směsi ze supermarketu za jednotlivé bylinky. Dodáte tak do těla spoustu potřebných látek a zrychlíte i metabolismus. Mezi ty nejzdravější, které by u vás neměly chybět patří zázvor, chilli, kurkuma, kayenský pepř, kmín, koriandr, fenykl, citronová tráva, hřebíček, máta, česnek a všechny zelené byliny.

4. Vybíhejte schody

I když nemáte čas nebo náladu na sport, nemusíte to přehánět. Naopak. Jako prevence dělá tělu lehká aktivita naopak ještě lépe. Jen se na to zaměřte a místo výtahem jděte dvakrát denně po schodech nebo vystupte o zastávku dříve. Procházka, kdy si pročistíte hlavu, nikdy neuškodí. 🙂

5. Najděte si čas pro sebe

Zastavte se a uvědomte si, jak jste krásné, úžasné a že si zasloužíte mnohem víc než se stále za něčím honit nebo něco dělat pro druhé.

Život je o radosti a o tom, žít ho tady a teď se všemi jeho krásami. Proto nechte chvíli věcem volný průběh, přestaňte mít stále vše pod kontrolou. Udělejte si pravidelný čas samy pro sebe. Chodťe jednou týdně s kamarádkami na víno nebo si napusťte vanu, na obličej a vlasy si dejte masku, do uší sluchátka a do ruky knížku, co vás baví. Zamkněte si dveře a relaxujte bez výčitek.

Až toto uděláte poněkolikáté, budete velmi překvapená, jak to za těmi dveřmi šlape i bez vaší účasti. Většinou totiž tím, že chceme vše zvládnout samy, si věci jen ztěžujeme.

Dejte lidem kolem sebe prostor, důvěřujte jim, i když třeba vše neudělají hned napoprvé tak dokonale jako vy.

Vždy tím získáte. A platí stále stejné pravidlo: „budete-li šťastná a spokojená vy, stanou se mnohem harmoničtější a šťastnější vztahy ve vaší rodině

6. Starejte se i o svůj zevnějšek

Čím lépe se budete cítit, tím lepší energii vyzařujete. Dopřejte si pěkný make-up, svůj čas u kadeřnice nebo pěkné nehty. Kupte se něco pěkného na sebe. Je jedno, že nejdete zrovna do divadla, můžete vypadat a cítit se dobře v jakoukoliv chvíli. A když to ženě sluší, chová se úplně jinak, než když vyjde ven v teplákách. Čím hůře se cítíte, tím lépe se oblékněte a upravte, uvidíte, že vaše nálada se s pěkným vzhledem vždy zlepší. Každá žena je krásná, pokud se o sebe umí starat. A to bez výjimek.

7. Nepoužívejte tampony a intimní mycí prostředky s mýdlem

52% ženských problémů je právě z používání nevhodných vložek a pravidelného nošení tamponů. Tampony byly vytvořeny pro jednorázové použití ve chvíli, kdy se jdeme například koupat. Za poslední desetiletí jsme však tampony začaly používat každý den a spousta žen jimi úplně nahradila vložky. Pro ženy jsou tampony extrémně nezdravá záležitost. Chcete-li být zdravá, vyhněte se dennímu nošení. Odpadní krev má odcházet z těla okamžitě ven tak, jak to zamýšlela příroda. Pokud zůstává několik hodin v těle, může to způsobit záněty, mykózy a další zdravotní problémy. Volíte-li intimní gel – vždy ten, který neobsahuje mýdlo.

8. Tvořte

10kroku1.jpg

Tvoření je to, co nás donutí přestat přemýšlet a být v tu chvíli jen sami se sebou. Najděte si to, co vás baví a tvořte co nejčastěji. Je to to nejdůležitější. Můžete kreslit, psát, vytvořit nový pokoj pro své děti, šít, dělat domácí dekorace, vařit podle svých receptů, vymýšlet výletní cesty pro rodinu, můžete dělat cokoliv, co máte rádi a co vás dostane z denní rutiny. Jakmile totiž ve svém životě tvoříte, rostete tím, odpočíváte a celkově máte ze svého života lepší pocit. A pokud chcete být šťastní i ve své práci, najděte si takovou, ve které budete tvořit každý den v oblasti, která vás baví.

9. Milujte se

Často a pravidelně. Skvělý orgasmus je to úplně nejhezčí, co pro sebe a své tělo můžete udělat. Pokud se svým mužem orgasmus nemáte, otevřeně si o tom promluvte. Pokud nedojde k žádné změně, najděte si muže, se kterým ho mít budete. Muž, kterému je jedno, že není jeho partnerka uspokojená, za to nestojí.

10. Užívejte si život a ŽIJTE TADY A TEĎ

10kroku1.jpg

Jste-li zdravá a máte-li kolem sebe lidi, které milujete, máte všechno. Všimněte si toho občas. Život vždy bude jako houpačka nahoru a dolů. To ale nemusí znamenat, že ho nemůžete prožít v radosti. ŽIJTE TADY A TEĎ. Neřešte, co bylo včera a co bude zítra. Užívejte si každou chvíli a každou činnost, kterou děláte. Pokud si hrajete se svými dětmi, hrajte si a nemyslete na nic jiného. Pokud pracujete, tak pracujte a nemyslete v tu chvíli na své děti. Jste-li zrovna se svým partnerem na večeři, užívejte si tu danou chvíli a neřešte v hlavě problémy v práci. Věci, které v danou chvíli děláte, prostě dělejte na sto procent a se vším všudy. Uvidíte, že vám se uleví, vaše rodina bude milovat chvíle s vámi a všechno ve vašem životě bude mít skvělé výsledky.

A pokud zdravá nejste, dělejte všechny tyto věci několikanásobně intenzivněji, protože to je jedna z nejrychlejších cest k uzdravení.

S láskou

Katka

Business mentor a kouč pro ženy, které chtějí podnikat online, majitelka eshopu www.nepetka.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů