Nejste v životě šťastná? Zkuste toto…

Jak získat sebedůvěru, jistotu a energii nebo sílu změnit svůj život?

Začněte tím, že si NALIJETE ČISTÉHO VÍNA A ZMĚNÍTE SVŮJ POSTOJ.

SVĚT JE KRÁSNÉ MÍSTO a to nehledě na momentální špatné počasí nebo na děsivé informace z televizních novin. Život je od toho, abychom ho prožily v radosti a s užíváním si všeho, co si jen dokážeme představit. Není o sebeobětování se pro druhé, nimrání se v minulosti ani o rozčilování se s věcmi, které nemůžeme ovlivnit.

To, co se nám děje, si do svého života přitahujeme my sami. A to ať se nám to líbí nebo ne. Jste-li ve stresu a máte-li věčný pocit, že nestíháte, přitahujete vystresované lidi a situace, ve kterých skutečně nic stíhat ani nemůžete. Pokud jste podrážděné a věčně nespokojené, budou Vám do života chodit okamžiky, které Vám tuto skutečnost budou jen potvrzovat. Myslíte-li často na to, že nemáte peníze nebo Váš partner je neschopný, hmotníte si stále to stejné dokola a ke změně nikdy nedojde. Nejste-li spokojená v práci a stále se zaměřujete na to, jak vám šéf křivdí a vaše kolegyně je děsná, bude se to dít ještě dvojnásob. Náš svět je skutečně jen odrazem toho, co my samy vysíláme, co očekáváme a v co věříme.

PROTO SE ZASTAVTE, NALIJTE SI ČISTÉHO VÍNA SAMY K SOBĚ A PŘIJMĚTE ZODPOVĚDNOST ZA VĚCI, KTERÉ SE VÁM DĚJÍ. PŘESTAŇTE SVALOVAT VINU NA OKOLNOSTI ZVENČÍ A PŘIZNEJTE SI, ŽE JSTE TO SKUTEČNĚ JEN VY SAMY, KDO OVLIVŇUJE SVŮJ ŽIVOT. JE TO TOTIŽ JEDINÁ VĚC, KTERÁ VÁM MŮŽE POMOCI VŠE ZMĚNIT. A TO NĚKDY MNOHEM RYCHLEJI NEŽ SI MYSLÍTE.

ZAČNĚTE VIDĚT TO HEZKÉ. A TO NEJPRVE U SEBE.

Zapomeňte na neustálé přemítání a devastování se tím, že nejste dostatečně krásná, máte pár kil navíc, nelíbí se vám váš účes nebo neumíte anglicky tak, jak byste si přála. Každá žena je jedinečná a úžasná bytost. Začněte více vidět svou hodnotu. Pochvalte se za to, co se vám dnes povedlo, a všimněte si, co všechno každý den zvládáte. Vypravila jste děti do školy, uvařila výborné jídlo, uklidila byt, pomohla klientům v práci, poradila s něčím kamarádce, pustila paní sednout v autobuse nebo třeba jen udělala velký nákup pro celou rodinu. To nejsou ani maličkosti ani samozřejmé věci.

HLEDEJTE TO HEZKÉ I U DRUHÝCH.

Obzvlášť v rodině a v partnerském vztahu je velmi jednoduché vidět věci, které se nám nelíbí a kritizovat je. Čím více se na problémy soustředíme, tím víc bobtnají a po čase jako by neexistovalo nic jiného. Zkuste tento postoj změnit a začněte se soustředit na to hezké. Někdy nám trvá, než to najdeme, protože jsme zvyklé sypat z rukávu především ty špatné věci, ale uvidíte, že se vám to vyplatí. Cíleně se soustřeďte na to, kdo jakou byť maličkostí v rodině nebo ve vztahu přispěl, co řekl hezkého nebo čeho si na něm vážíte. Obraťte svou pozornost do věcí, které máte na druhých rády a pochvalte je za to. Budete velmi překvapené, jak věcí za pár dní začne přibývat a jak se vzduch všude pročistí.

NESROVNÁVEJTE SE S NIKÝM KOLEM VÁS

Každá jsme jedinečná a neustálé srovnávání se nebo hodnocení druhých je jen hloupý a naučený zvyk našeho ega. Zvyk, který nás samotné pouze devastuje a nutí nás o sobě smýšlet špatně, i když k tomu není důvod. Přijměte se taková, jaká jste. Dokonalý není nikdo a v tom je to kouzlo. A jestli vás na sobě štve něco, co změnit můžete, nevymlouvejte se na okolnosti a udělejte to. To ostatní přijměte a uvědomte si, že lidé kolem vás si vás vybrali právě proto, že taková jste. Ať už to jsou vaši přátelé, partner nebo rodina.

10kroku1.jpg

ZAPOMEŇTE NA OČEKÁVÁNÍ DRUHÝCH A ŽIJTE ŽIVOT, JAKÝ CHCETE VY.

Jednou přijde den, kdy se otočíte zpět a začnete hodnotit svůj život. Někoho tato myšlenka napadne v 50 letech a někoho bohužel až na smrtelné posteli, kdy už většinu věcí změnit ani nemůže. Možná to zní morbidně, ale opravdu znám pár lidí, kteří by toto potřebovali slyšet každé ráno, aby si uvědomili, že život se má žít a ne přežívat.

Až se jednou takhle zpětně podíváte a začnete hodnotit a to pravdivě a pouze pro sebe…. už si nejspíš sama před sebou neobhájíte, že jste celý život obětovala svým dětem, manželovi nebo práci, která vás nebavila. Už vás nebude uklidňovat, že všichni kolem vás byli spokojení, protože jste plnila jejich očekávání, zatímco vy jste se stále přizpůsobovala. Pravděpodobně budete spíš myslet na to, že jste měla jít za svými sny, méně se vzdávat, více tančit, méně se hádat a více milovat, cestovat, více se smát a celkově MÍT V ŽIVOTĚ PROSTĚ JEN VĚCI, KTERÉ TAM MÍT CHCETE A NESMIŘOVAT SE S OPAKEM.

Zapomeňte proto na očekávání druhých. Vy jste na prvním místě. Zdá se vám to sobecké? Není. Sobecké je naopak budovat ve vztazích nezdravé závislosti a očekávat od druhých věci na úkor jejich vlastních přání. Milovat druhé a dělat pro ně pěkné věci, by mělo být na denním pořádku. Ale nikdy to nedělejte na úkor sebe a toho, co je pro vás důležité. Pokud bychom všechny respektovaly samy sebe a učily to i své děti, byl by svět úplně jiným místem. 😉

NEZABÝVEJTE SE VĚCMI, KTERÉ NEMŮŽETE ZMĚNIT. A PŘESTAŇTE S NIMI MRHAT SVŮJ ČAS.

Víte, že když se každý den díváte jenom na televizní noviny, zabere vám to za měsíc 14 hodin vašeho času? 14 hodin času strávených tím, že nejenom že nedostanu jedinou potřebnou informaci, která mě kamkoliv posune, ale hlavně 14 hodin poslouchám o lidských neštěstích, problémech, vraždách, krádežích a nešťastných osudech. Neustále si stěžujeme na to, že máme nedostatek času a namlouváme si, že když bychom ho měli více, můžeme se naučit něco, co nás popostrčí blíž k tomu, co si přejeme. V dnešní době online kursů se za 14 hodin naučíte už takřka cokoliv. Takže opět jde jen o náš postoj a o to, čemu v našem životě říkáme ANO a čemu NE.

Pokud na televizi koukat chcete a je to pro vás relax, pusťte si raději něco, u čeho se pobavíte nebo z čeho budete mít hezké pocity. Živit v sobě pořád to negativní vás v životě nikam neposune stejně tak, jako pomluvy a rozebírání neštěstí druhých nebo věčné stěžování si na politiku a zdražování elektřiny. Proto na tyto rozhovory nikomu nepřistupujte a obklopujte se lidmi, kteří smýšlejí o životě více jako vy.

PŘESTAŇTE SE SOUSTŘEDIT NA TO, CO NECHCETE.

Obraťte svou pozornost do toho, co se vám na vašem životě líbí a co tam naopak mít chcete.Sedněte si na chvíli samy se sebou a opravdu detailně si v každé oblasti vašeho života určete, jak by měl vypadat ideální stav. A myslete ve velkém. Je úplně jedno, že třeba ještě teď nevíte, jak toho docílit.

Pokud se totiž soustředíme neustále na nedostatky, znovu a znovu si je do svého života přitahujeme. Nemám-li například peníze a jsem v tomto pocitu 24 hodin denně, jediné, co si každý den hmotním je, že nemám peníze. V tu chvíli jen těžko přitáhnu nějakou příležitost, která můj stav změní. Velmi podobné je to i s hledáním partnera. Pokud si tedy cokoliv přejete, určete si první, CO PŘESNĚ CHCETE, KDYŽ ZAPOMENETE NA SVÁ ROZUMOVÁ OMEZENÍ NEBO NA TO, CO ŘÍKAJÍ LIDÉ KOLEM VÁS.

stastna4.jpg

Můžete totiž všechno, pro co se rozhodnete a čemu uvěříte. V tu chvíli si za svým rozhodnutím jděte a nekývejte na žádné pochybnosti, které pravděpodobně přijdou jako běžná součást cesty.

Úspěšní lidé se od těch neúspěšných dělí tím, že věří.

Věří ve své sny, ve svůj plán, ve své vize. A ať se to zdá jakkoliv nereálné, tak ze svého plánu neustoupí.

Pokud do toho dáte takhle obrovskou sílu víry a nadšení, potom začíná pracovat vesmír, který vám do života přinese naprosto všechno, co ke splnění svého snu potřebujete.

K velkým snům a velkým plánů nevedou vyšlapané cesty, ale budete-li VĚŘIT, že jsou možné, každý den přijde něco, co vás posune o kousek dál. Pokud to budete poslouchat a následovat. PROSTĚ JEN POŽÁDEJTE O TO, AŤ VÁM CHODÍ MOŽNOSTI A PŘÍLEŽITOSTI, KTERÉ VÁS POSUNOU K TOMU, CO CHCETE. TO, JAK SE VĚCI STANOU, NEVYMÝŠLEJTE, OPRAVDU STAČÍ JEN REAGOVAT A DÍVAT SE POŘÁDNĚ KOLEM SEBE.

Vše je jen o vaši energii a o tom, co do svého života přitahujete a co ne. Co vidíte a co přehlížíte. Váš úhel pohledu, který hýbe VAŠÍM světem.

Nezapomínejte, že pouze vy jste královnou svého života, a pokud víte, co chcete a ve vašem životě to stále není, je načase začít vládnout lépe. VŠE POTŘEBNÉ K TOMU UŽ DÁVNO MÁTE.

S láskou
Katka
Business mentor a kouč pro ženy, které chtějí podnikat online, majitelka eshopu www.nepetka.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů